close
دانلود آهنگ جدید
پـورتـال خوانـدنی ها , سبک زندگی ,علمی و پزشکی , مذهبی ,گالری عکس هنرمندان, پرتال تفریحی
خوش آمدید ، امیدوارم که از کیفیت مطالب سایت راضی باشید
عشقي كه با ازدواج همراه است، مشخصاتي دارد كه با هر نوع عاطفه، دوست داشتن يا حتي عاشق شدن ديگري متفاوت است. عشق در ازدواج به رشد فردي منجر ميشود. بلوغ را در پي دارد و با همراهي يك فرد ديگر، شما را به كمال انساني ميرساند. در اين مطلب 9 واقعيت مهم را درباره عشق و ازدواج براي شما ميگوييم كه هر فرد بالغي در آستانه ازدواج بايد از آنها مطلع باشد و ببينيد آيا در خودش چنين واقعيتهايي را ميبيند.
 

 1) روابط موفق با يافتن يك فرد مناسب و شايسته آغاز نميشوند، بلكه با مناسب و شايسته بودن خود فرد آغاز ميشود. اطرافيان شما آينهاي از خود شما هستند. اگر اطرافيانتان را نميپسنديد، بدانيد كه خود واقعيتان مطلوبتان نيست. اگر به دنبال همسري قدرتمند و بالغ هستيد، بايد خودتان فرد بالغ و مستقل و توانمندي باشيد. اگر به دنبال فردي صاف و پاك ميگرديد، بايد ابتدا صافي و پاكي را در خودتان ايجاد كنيد.

2) گاهي، فردي كه مجذوب او ميشويم، كسي است كه ما هميشه آرزو داشتهايم شبيه او باشيم يا در رابطه با گذشته خود قادر به حل، كنار آمدن و يا دستيابي به آن نبودهايم. ازدواج با چنين فردي، سرنوشت خوبي ندارد. چرا كه جذب شدن افراد متفاوت به هم، پس از مدتي كسالت بار ميشود و از سوي ديگر، يك طرف رابطه از اين كه مدام به طرف ديگر سرويس دهد و كمبودهاي او را برطرف كند خسته خواهد شد.

3) شايد برخي افراد به دليل رفع نيازهاي مادي يا جنسي كنار يكديگر زندگي كنند اما واقعيت آن است كه افراد بطور ناخودآگاه وابسته فردي ميشوند كه نيازهاي احساسي آنان را ارضاء ميكند. بنابراين، در انتخاب همسر، كسي را پيدا كنيد كه شما را به لحاظ فكري، حسي و عاطفي سيراب ميكند. شيفتگي و عاشقي يك نوع وابستگي است. بنابراين براي اينكه فردي را شيفته خود كنيد، بكوشيد نيازهاي احساسي و معنوي او را برآورده سازيد.

4) تنهايي و عزت نفس پايين، دو عامل بسيار تاثيرگذار هستند كه بسياري را بر آن ميدارد كه در يك رابطه ناسالم وارد شوند يا بمانند. اين افراد تصور ميكنند يك رابطه ناسالم بهتر از فقدان رابطه و تنهايي است. اما واقعيت اين است كه آسيبهاي ماندن در يك رابطه سرد، كسالت بار، معيوب و يك طرفه، بسيار بيشتر از تنهايي است.

5) زنان عمدتا مجذوب مرداني ميشوند كه قدري تودار و خوددار باشند، خود را نيازمند و وابسته زن نشان ندهند و از نظر احساسي كمي دور از دسترس به نظر برسند. اما اين فقط در ابتداي رابطه معنا دارد. در زندگي مشترك، نياز به نزديكي عاطفي و محبت ديدن و محبت كردن وجود دارد. با تمام اين داليل، يك نكته هميشه ثابت است. هيچ زني از مرد ضعيف، وابسته، ناتوان، بيتكليف و التماس‌كننده خوشش نميآيد. در واقع آنها از مردهاي فاقد اعتماد به نفس، وابسته، مردد، بدون برنامه، غير ماجراجو و ترسو گريزانند.

6) به همان نسبت، مردان هم جذب زناني ميشوند كه درجاتي از استقلال احساسي و فكري را از خود بروز ميدهند. اما زن زيادي مستقل، زني كه لجباز و يك دنده باشد و حرف حرف خودش باشد يا خود را از مرد جماعت بينياز نشان دهد، به هيچ عنوان مطلوب مردها نيست. زناني كه در عين زنانگي، تعقل و استقالل، به مردشان تكيه مي‌كنند و به او فرصت ميدهند هدايت قايق زندگي را به دست بگيرد، همان زناني هستند كه مردها دوست دارند براي همه عمر، در كنارشان باشند.

7) معموال افراد، خواهان چيزي هستند كه نميتوانند داشته باشند. بنابراين خود را كامال در اختيار كسي قرار ندهيد. در همان ابتداي آشنايي تمام اطالعات شخصي، دانش، استعدادها و عشق خود را براي همسر آيندهتان آشكار نسازيد. اجازه دهيد، او ذره ذره شما را كشف كند. در دوران نامزدي يا آشنايي، تمام وقت خود را به شريك زندگيتان اختصاص ندهيد. بگذاريد وقتي هم براي دلتنگ شدن بماند.

8) ازدواج به ما كمك ميكند تا به بلوغ هيجاني و اجتماعي برسيم. در واقع، ازدواج بيشتر از دستاوردهاي مادي، دستاوردهاي روحي دارد و كيفيت رفتارهاي شما را بهبود ميبخشد.

9) شما جزو اصلي هر رابطهاي هستي. بنابراين هرگاه ميخواهيد يك رابطه سالم و محبتآميز با ديگران داشته باشيد، اول بايد با خودتان رابطهاي سالم و محبتآميز برقرار كنيد و اين امر ميسر نميشود مگر با كشف و شناخت »خود اصيل« و »خود حقيقي«تان. خودتان را دوست داشته باشيد تا بتوانيد ديگران را دوست داشته باشيد. به خودتان احترام بگذاريد تا بتوانيد به ديگران احترام بگذاريد. اگر اين خصوصيات يا تعدادي از اين خصوصيات را شما و يا شريك زندگيتان دارد، ميتوان گفت كه ازدواج شما، با »عشق« همراه است.

نویسنده: دکتر پروانه صفایی مقدم

نظرات مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
صفحه اصلی آرشیو مطالب تماس با ما