خوش آمدید ، امیدوارم که از کیفیت مطالب سایت راضی باشید
رزرو هتل مشهد نزدیک حرم

بسم الله الرحمان الرحیم

من قاسم سعادت پور بعنوان کسی که بیش از 30 سال سیگاری بودم تا همین چند سال پیش معتقد بودم :

ما مجبوریم سیگار بکشیم زیرا بهترین غذای دنیا بدون کشیدن یک نخ سیگار هیچ لذتی ندارد.

ما مجبوریم سیگار بکشیم چون سیگار باعث می شود بهتر با غم ها ، دلهره ها ، مصیبت ها و ناراحتی های زندگی کنار بیاییم. سیگار بهترین دوست لحظات تنهایی ماست و وقتی که خسته و کلافه از کار روزانه یک نخ سیگار روشن می کنیم چقدر لذت بخش است.

ما مجبوریم سیگار بکشیم چون هیچ تفریح و مسافرتی بدون کشیدن سیگار لذت واقعی خود را ندارد. سیگار تنها دوستی است که هر وقت بخواهیم نزدیکمان است و آراممان می کند.

لطفاً به ما از عوارض و مضرات سیگار کشیدن نگویید، خودمان بهتر از همه می دانیم و با تمام وجود آنچه شما سعی در گفتن آن دارید ما حس می کنیم. اصلاً مگر تنها سیگار است که برای سلامتی مضر است؟ آیا هوای آلوده که با تمام ولع آنرا تنفس می کنیم برای سلامتی مضر نیست؟ آیا شما از تنفس هوای آلوده لذت می برید؟ از دود ماشین، کامیون، کارخانه چطور؟ البته می دانم شما از تنفس هوای آلوده هیچ لذتی نمی برید. ولی باور کنید ما از کشیدن دود سیگار لذت می بریم.بله اینهایی که گفتم تنها چند دلیل از هزاران دلیلی بود که چرا ما مجبوریم سیگار بکشیم.

ولی با اینحال دو سوال همیشه مرا آزار می داد: اولین سوال این بود ، با این همه دلیلی که برای سیگار کشیدن داری اگر می توانستی به روزی برگردی که اولین سیگار را بدست گرفتی یعنی به 30 سال پیش ، آیا هرگز آنرا روشن می کردی؟

و سوال دومی که از خودم می پرسیدم این بود " اگر سیگار کشیدن اینقدر لذت بخش و شادی آفرین است ، پس چرا با تعارف یک سیگار به کودکان خود آنها را در این لذت و شادی سهیم نمی کنی؟ مگر سیگار کشیدن زندگی را تحمل پذیر و لذت بخش نمی کند؟ پس چرا کودکان باید از این لذت محروم شوند؟"

واقعاً اگر روزی کودکان خردسال من چنین سوالی از من می کردند ، من چه جوابی برای آنها داشتم؟و چگونه می توانستم به آنها بگویم که سیگار نکشند؟

پس باید دست بکار میشدم و قبل از اینکه آنروز فرا برسد و من نتوانم سیگار کشیدن خود را توجیه کنم ، باید راهی می یافتم و سیگار را برای همیشه ترک می کردم. برای رسیدن به این هدف و ترک سیگار هر راهی که فکرش را بکنید امتحان کردم. از چسب ترک سیگار تا آدامس و قرص و قطره های گیاهی تا الکترو اسموک، البته در این راه از روش ترک ارادی سیگار هم بی نصیب نبودم. روش ارادی ترک سیگار همان روشی است که باید مضرات و عوارض سیگار کشیدن را بهمراه محاسن ترک سیگار بر روی یک کاغذ بنویسیم و بارها و بارها آنرا در ذهن خود تکرار کنیم و با یک شکنجه و انتظار کشنده به این امید باشیم تا هوس سیگار کشیدن در ما از بین برود.همچنین در این سعی و تلاش برای ترک سیگار از مشاوره مشاورین هم بی نصیب نبودم. ولی با این همه تلاش و کوشش برای ترک سیگار هنوز هوس و میل سیگار کشیدن با من بود و انگیزه های سیگار کشیدن در من از بین نرفته بود.

هر چند من با همه تلاشی که کرده بودم نتوانستم سیگار را ترک کنم ولی این تلاش ناموفق بدون نتیجه هم نبود زیرا ، من به حقایق  ارزشمندی پی بردم: حقیقت اول این بود که " سیگار کشیدن یک بیماری ذهنی است و ترک سیگار هیچ ارتباطی با اراده فرد سیگاری نداشته و اصولاً این باور غلط در بین آحاد مردم که ترک سیگار را مساوی با یک جو اراده می دانند باور غلط و اشتباهی است زیرا بر طبق آمار  در ایران نزدیک به 15 میلیون سیگاری وجود داشته که تقریباً اکثر این افراد در کار و زندگی افراد موفقی هستند و هر چه را که بخواهند با اراده و سعی و تلاش خود به آن رسیده و یا خواهند رسید، و این گفته ( یک جو اراده ) باور غلطی بوده و مثل این می ماند که بگویم ما 15 میلیون انسان بی اراده داریم . آیا شما افراد سیگاری موفقی که در شغل های مختلفی مثل طبابت، مهندسی ، سینما، صنعت،دانشگاه و غیره  که در این کشور مشغول به کار هستند را نمی شناسید؟ آیا تمام این افراد انسان های ضعیف و بی اراده ایی هستند؟نه دوستان فرد سیگاری یک انسان بی اراده نبوده و همانطور که بیان شد سیگار کشیدن واقعاً یک بیماری ذهنیست،و این گفته  که"برای ترک سیگار یک جو اراده لازم است" مانند این است که از یک فرد مبتلا به مالاریا یا فلان بیماری قلبی و عروقی بخواهیم که اراده کند تا بیماریش خوب شده و بهبود یابد،  و از طرفی فرد سیگاری یک انسان خودخواه و بی توجه به خانه و خانواده نیست؟تا بخواهد بخاطر عزیزان خود سیگار را ترک کند فقط یک فرد بیمار است و از بیماری سیگار کشیدن رنج میبرد. و برای نجات و رهایی از این بیماری کافیست به او نسخه شفا بخشی بدهیم ، نه او را با تهمت بی توجهی و بی ارادگی متهم کنیم.  برای ترک سیگار ابتدا آنچه که لازم است در فرد سیگاری از بین برود  میل و هوس سیگار کشیدن (اعتیاد ذهنی) می باشد. و تا این میل و هوس  از بین نرود ، ترک سیگار اگر محال نباشد حداقل بسیار سخت و دشوار است و سیگاری مجبور است تا آخر عمر یک هوس و وسوسه عذاب آور و مهار نشدنی را تحمل کند.و چه بسیارند افراد سیگاری که به خاطر از بین نرفتن این اعتیاد ذهنی پس از ماهها و حتی سال ها تلاش برای ترک سیگار مجدداً به سیگار رجوع می کنند.

و حقیقت دوم اینکه " انگیزه و هوس سیگار کشیدن که یک میل باطنی و اعتیاد ذهنی می باشد را نمی توان با قطره ، چسب ، آدامس یا الکترو اسموک از بین برد .برای ترک سیگار تنها چیزی که لازم است از فرد سیگاری گرفته شود ، انگیزه و هوس سیگار کشیدن می باشد.آنوقت بدون استفاده از  به اصطاح داروها و جایگزین های سیگار می توان به آسانی سیگار را ترک کرد. و اصولاً ما جایگزین موثری برای سیگار نداشته و سیگار مانند هیچ ماده مخدر دیگری (مانند تریاک ،کراک وغیره) نمی باشد. سیگار مثل سیگار است و هیچ چیزی جای سیگار را نگرفته و همچنین نمی توان برای ترک سیگار از روش هایی که در ترک سایر مواد مخدر به کار می بریم در مورد ترک سیگار هم استفاده کنیم.شما شاید افرا معتاد به سایر مواد مخدر را بشناید که توانسته اند از پس اعتیاد سنگین خود ( مانند کراک) بر آمده و برای همیشه از بند این اعتیاد رهایی یابند ولی در ترک سیگار ناموفق می باشند. آیا اعتیاد جسمی به سیگار سنگین تر از مواد مخدر دیگر است که بخواهیم با جایگزین درمانی آن را درمان کنیم؟

حالا در ادامه این مطلب می خواهم روشی را که توانستم توسط آن سیگار را به آسانی ترک کنم به شما معرفی کوتاهی کنم. البته من این روش را در کتاب " بهترین راه برای ترک سیگار" بطور کامل توضیح داده و با کمال اطمینان تضمین می کنم که این روش در همه افراد سیگاری در هر سن و با هر میزان مصرف موثر می باشد.آرزوی قلبی من این است روزی بیاید که توان مالی به من اجازه بدهد تا این کتاب را بطور گسترده در اختیار همه هموطنان عزیز قرار دهم. تا آنروز به امید مدد و کمک مسئولین و همچنین انسان های خیّر می مانم.(دوستدار شما سعادت پور)

توجه: جهت تهیه کتاب "بهترین راه برای ترک سیگار" با مراجعه به صفحه "خریدکتاب" سایت ، می توانید این کتاب را از نمایندگی های ما در سراسر کشور تهیه نمایید.

بهترین راه و روش برای ترک ابدی سیگار با روش جهانی ترک آسان سیگار

با این روش  هر فرد سیگاری قادر خواهد بود به آسانی سیگار را ترک کند. این روش:

بهترین راه برای ترک سیگارسریع عمل می کند تأثیریی همیشگی و ماندگار دارد به راحتی سیگار را ترک می کنید فاقد عوارض ترک سیگار می باشدافزایش وزن به دنبال نخواهد داشت

همچنین در این روش  :

از قدرت تمرکز بالاتری برخودارمی شوید از اعتماد بنفس بیشتری برخودار شده و بهتر از هر زمانی آمادگی کنترل فشارهای روانی را خواهید داشت بلافاصله از روابط اجتماعی لذت می بریدبرای تمام عمر از وسوسه و هوس کشیدن سیگار آزاد و رها خواهید شد ،  چنانچه چنین شیوه ایی برای ترک سیگار وجود داشته باشد، آیا تمایل ندارید از آن پیروی کنید؟ به احتمال زیاد پاسخ شما مثبت است. البته باور داریم که شما نیز چون ما به  سحر و جادو اعتقاد ندارید،در واقع معجزه ای وجود ندارد،فقط اینگونه به نظر می رسد . اما با این حال ، روشی که در بالا شرح آن گذشت واقعاً وجود دارد. این روش سالهاست که در اکثر نقاط جهان بنام ترک آسان سیگار ( Easyway to Stop Smoking)شناخته شده ،وبیش از 151 مرکز در سرتاسر جهان با استفاده از روش Easywaتاسیس و در امر ترک دادن افراد سیگاری مشغول به فعالیت می باشند، برای کسب اطلاعات بیشتر با کلیک بر روی تصویر مشاهده کشورهای دارای مراکز ترک سیگار به روش آلن کارمی توانید از این امر مطلع شوید.

آلن کار

روش Easyway کشف بزرگ آقای آلن کار ( Allen Carr ) می باشد ، آقای آلن کار در دوّم سپتامبر 1934 میلادی در کشور انگلستان دیده به جهان گشود.با وجود اینکه ایشان در حرفه حسابداری فرد بسیارموفقی بود،با اینحال اعتیاد سنگین و تعجب آور او به کشیدن 100 نخ سیگار در روز او را ازادامه زندگی مأیوس ساخت.وی پس از بارها تلاش ناموفق و آزمودن همۀ روش های رایج ترک سیگار،سرانجام در سال 1983 موفق به کشف روشی بی نظیر شد که دنیا انتظارش را می کشید:

یعنی راه ترک آسان سیگار Easyway To Stop Smokingاکنون روش خارق العاده ترک آسان سیگاردراکثر نقاط جهان شناخته شده وهمچنین موفقیت تحسین برانگیزه  آقای آلن کار در ترک دادن آسان افراد سیگاری شهرت فوق العاده ای برای ایشان به ارمغان آورده است.

به گفته آقای آلن کار ( Allen Carr ) " اولین بار که این روش را کشف کردم متوجه شدم که چقدر ساده است و مطمئنم بسیاری از آن چند میلیون معتادی که با کمک روش آسان موفق به ترک سیگار شده اند گفته مرا تأیید می نمایند. بدون شک باور کردن ادعاهای من برای شما سخت است. اما نگران نباشید، زیرا در غیر این صورت می بایست شما را آدمی زودباور دانست که بدون سند و دلیل ادعای مرا  می بپذیرد. از طرف دیگر ردّ این ادعاها صرفاً به دلیل اینکه فکر می کنید در مورد آنها بیش از حد اغراق شده است، اشتباه است.

روش آسان چگونه عمل می کند؟ توضیح این موضوع ساده نیست. معتادانی که هر کدام نگرانی و وحشت خاص خود را دارند با این باور که موفقیتی در کار نخواهد بود به کلینیک های من مراجعه می کنند. آنها باورشان شده که حتی اگر در اثر معجزه ایی بتوانند سیگار را ترک کنند تا ابد می بایست یک نوع بیچارگی خفت بار را تحمل کنند. آنها معتقدند با ترک سیگار، حضور در مجالس برایشان دیگر لذت بخش نخواهد بود، تمرکز خود را از دست می دهند و فشارهای روانی آنها را از پای در خواهد آورد و اگر بتوانند برای همیشه سیگار را کنار بگذارند تا آخر عمر آزادی خود را از دست می دهند و مجبورند در برابر وسوسه کشیدن یک نخ سیگار همیشه مقاومت کنند. با این حال اکثر این افراد پس از چند ساعت کلینیک ترک سیگار را ترک می کنند، خوشحال از اینکه دیگر به سیگار لب نخواهند زد.

چگونه این معجزه رخ می دهد؟ اگر می خواهید علت را بدانید، لازم است کتاب"بهترین راه برای ترک سیگار" را حتماً تا آخر بخوانید. به هر حال آنچه می خواهم بگویم این است که اکثر معتادان انتظار دارند که ما برای رسیدن به هدف خود، برایشان از مضرات سیگار سخن بگوییم مانند اینکه: مصرف دخانیات ، عادت بد و زشتی است، پول آدمی را به باد می دهد، و اینکه سیگاری ها چقدر بی فکر و اندیشه اند که ترک نمی کنند. نه، ما با گفتن چیزهایی که سیگاری ها خودشان از قبل می دانند به آنها کمکی نمی کنیم. اینها مشکلات مصرف سیگار است. و دانستن آنها کمکی به ترک سیگار نمی کند. انگیزه و هوس سیگار کشیدن، ربطی به دلایلی که نمی بایست آنرا مصرف کنیم، ندارد. برای ترک سیگار آنچه لازم است، از بین بردن انگیزه های سیگار کشیدن است. روش آسان دقیقاً به این مشکل می پردازد. و هوس سیگار کشیدن را در افراد از بین می برد.در نتیجه افراد سیگاری دیگر احتیاجی به استفاده از قدرت اراده ندارند. کلینیک های ما آنقدر سطح موفقیت شان بالاست که حاضریم در صورت عدم موفقیت پول شما را پس بدهیم.

برچسب های مطلب: ترک سیگار .
نظرات مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
صفحه اصلی آرشیو مطالب تماس با ما